Šakočių kepimo čempionatas

Šakočių kepimo čempionatas

Jau antrus metus iš eilės organizuojame šakočio kepimo čempionatą, kurio metu siekiame kartu su istorinės virtuvės tyrinėtojais pristatyti kepinio ištakas, jo tyrinėjimus ir svarbą mūsų kultūroje. Žinoma, kad „baumkucheno“ pavadinimas, jo istoriniai tyrimai, veda į vokiškąją viduramžišką prabangią virtuvę. O patiekalui reikia daugybės kiaušinių, sviesto, grietinės, cukraus (šie ingredientai viduramžių ir ankstyvųjų naujųjų laikų gastronomijoje buvo priskiriami elitiniams produktams). Lietuvoje šakotis buvo pradėtas kepti XIX a. viduryje vienuolynuose, dvaruose. Taigi, iš kartos į kartą keliavęs, jis yra mėgiamas ir šiandien. Koks šakotis yra dabar ir kaip svarbu tęsti gyvą tradicinio šakočio kepimo amato tradiciją?


Tam, kad iškepti šakotį reikalingi ne tik brangūs ingredientai, bet ir speciali įranga bei kepėjo įgūdžiai, aukšta kvalifikacija. Todėl šakotį iškepti gali ne kiekvienas. Nors šakočių kepimo čempionate gali dalyvauti fiziniai ir juridiniai asmenys- tradiciniai amatininkai, pavieniai asmenys, Lietuvos įmonės ir nevyriausybinės organizacijos iš visos Lietuvos, jiems keliami specialūs reikalavimai. Svarbu, kad šakotis būtų kepamas lauko sąlygomis, malkomis kūrenama įranga. Ne mažiau svarbu ir šakočio recepto autentiškumas, tešlos paruošimo procesas. Visus reikalavimus numatome remiantis istorinės gastronomijos vertinimo kriterijais. Istorinei Lietuvos gastronomijai priskiriami ingredientai, receptūros, gamybos procesai, technologijos, kurie yra fiksuoti prieš 100 metų ar anksčiau parašytuose / išleistuose gastronomijos istorijos šaltiniuose. Todėl kviečiame tik kompetetingą vertinimo komisiją. Šiais metais šakočius vertins: Vilniaus universiteto profesorius, Lietuvos istorinės virtuvės tyrinėtojas dr. Rimvydas Laužikas, Restorano Ertlio namas virtuvės šefas Tomas Rimydis, Kauno technologijos universiteto maisto mokslo ir technologijos katedros vedėja, tautinio paveldo sertifikavimo komisijos ekspertė, doc. Loreta Bašinskienė ir Kauno technologijos universiteto maisto instituto vyresnioji mokslo darbuotoja, juslinės analizės specialistė dr. Gitana Alenčikienė ir Kaišiadorių krašto kulinarinio paveldo tyrinėtoja, Aukštaitijos regioninės etninės kultūros globos tarybos narė, Kaišiadorių krašto kulinarinio paveldo tyrinėtoja, Kaišiadorių muziejaus vyr. fondų saugotoja Nijolė Adukonienė.


Čempionato laimėtojas apdovanojamas 500 eurų, antros vietos- 300 eurų, trečios- 100 eurų rėmėjų piniginiais prizais.


Džiaugiamės, jog šiais metais organizuojamo čempionato jau užregistruoti dalyviai, šakočio kepimo amato puoselėtojai iš visos Lietuvos: 2017 metų pirmojo šakočių kepimo čempionato nugalėtojas, sertifikuotų tautinio paveldo produktų gamintojas Vitalijus Želnys ir Renata Želnienė iš Ukmergės r., tradiciniai amatininkai Daiva Malakauskienė ir Arūnas Malakauskas iš Kretingos, B. Drevininkaitienės įm. „Rugelis“ ir meistras Žydrūnas Drevininkaitis iš Šakių r., L. Sadauskienės IĮ iš Rokiškio r., įmonės „Gemos Skanėstai“ meistrės Valerija Kėrienė ir Gema Vileikienė iš Šiaulių r., R. Šlekienės įm. iš Panevėžio, tradicinė amatininkė Onutė Raudeliūnienė ir Marius Raudeliūnas iš Kaišiadorių r., "Roko virtuvė" iš Taujėnų dvaro, Panevėžio r., Lietuvos barbekiu kepėjų asociacija iš Vilniaus ir kt. 

Šakočių kepėjai norintys dalyvauti čempionate kviečiami registruotis iki birželio 11 d.

Čempionatas vyks Kaišiadoriečių vienybės dienų metu, birželio 16 d. (šeštadienį), 12 val., Miško parko estradoje, Miškininkų g. 17, Kaišiadoryse.

Detalesnė informacija ir dalyvių registracija tel. nr. 8 640 35 788 arba el. p. i.grabijoliene@gmail.com 

Renginys vyks Kaišiadoriečių vienybės dienų metu 
https://www.facebook.com/events/203994480407132/ )

http://zasliukc.lt/files/1812_kvs-internetui-galutinis-1jpg.jpg

 



Komentarai: